Czym jest obróbka CNC i jakie ma zalety?

Jeszcze niedawno były czasy, kiedy do obsługi urządzeń trzeba było zatrudniać ludzi. Teraz maszyny są na tyle inteligentne, że potrafią same zająć się sobą. To obraz prawdziwej rewolucji, która wcale nie tak dawno temu zmieniła świat nie do poznania. Nastały właśnie czasy, kiedy maszyny dzielnie zastępują człowieka przy wykonywaniu wielu prac. Wykonują one zleconą im pracę szybciej oraz dokładniej. Mają również umiejętność wytwarzania skomplikowanych kształtów, z których odtworzeniem człowiek miałby niekiedy spor problemy. Laser CNC ma swoje zastosowanie zwłaszcza w przypadku obróbki metali.

Co to CNC?

Laser CNC jest obecnie jednym z najbardziej popularnych rozwiązań w zakresie obróbki metali. Dlaczego? Oczywiście poza samą dokładnością, jest to bardzo wygodna metoda. Dlaczego? Otóż cały proces odbywa się przy wykorzystaniu komputera. To za jego pośrednictwem odbywa się całe sterowanie. Jak się tnie wszystkie blachy? Odbywa się przy wykorzystaniu gorącego promienia laserowego. Ciecie może być wykonane w jednej z trzech metod: spalanie, stapianie lub sublimacją.

Jakie są korzyści wynikające z zastosowania lasera CNC?

Wykonywanie cięcia przy wykorzystaniu lasera daje wiele różnych korzyści. Przede wszystkim czynnik ludzki jest wyeliminowany, a co za tym idzie – wszelkie błędy. Przecinanie CNC daje możliwość masowej produkcji. Używanie lasera jest bezkontaktowe. Polega na zdalnym sterowaniu wiązką światła laserowego.

Dodatkowo użytkowanie laserów CNC przyczynia się do ograniczania zmarnowanego materiału. Każde zlecenie jest wykonywane należycie. Nie trzeba robić powtórnego cięcia. Promień lasera nie ulega amortyzacji. Nie musisz wymieniać go po upływie określonego czasu.

Podmioty, które stosują laser CNC, wiedzą, że czas obejmujący wykonywanie zlecenia jest krótki z zachowaniem precyzji obróbki. Korzystając z urządzeń CNC możesz pracować w trzech wymiarach. Dlatego umożliwia to produkcję elementów trójwymiarowych.

Kiedy warto skorzystać z technologii CNC?

Stosowanie lasera CNC jest bardzo szerokie. Można go stosować do wielu rodzajów materiałów – miękkich oraz twardych. Wybierając metodę laserową masz również możliwość pewnej selektywności. Co to oznacza? Poddajesz obróbce precyzyjnie wybrane obszary materiału. Laser CNC przetnie obudowy metalowe, płyty czołowe oraz wiele innych. Możesz być spokojny!

Więcej o sterowaniu maszyn CNC dowiesz się w serwisie sterownikcnc.com.pl

Czym jest obróbka CNC i jakie ma zalety?
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.